vaisiai vaikamsNorint pagerinti visuomenės sveikatą labai svarbu gerinti vaikų ir paauglių valgymo įpročius ir ugdymo įstaigos yra geriausia vieta daryti įtaką vaikų mitybos įpročiams ir juos keisti, nes kaip tik tuo metu valgymo įpročiai formuojasi. Tai investicija, kuri ateityje padėtų sumažinti visuomenės sveikatos išlaidas, susijusias su netinkama mityba.

 

Kalvarijos gimnazija, prisidėdama prie tinkamo mokinių mitybos įpročių formavimo, informuoja, kad  dalyvauja vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programoje pagal kurią pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijami vaisiai, daržovės ir vaisių sultys. Produktai vaikams dalijami iki 3 kartų per savaitę. Porciją gali sudaryti vienas iš produktų: morka, obuolys, kriaušė arba vaisių/daržovių sultys.

 Pagrindinis šios programos tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius valgyti vaisius ir daržoves, nuolat skiriant šių produktų tuo metu, kai formuojasi vaikų mitybos įpročiai. 

Šioje programoje numatyti ne tik mitybos gerinimo, bet ir švietėjiški aspektai nes programos įgyvendinimo metu vykdomos įvairios informavimo ir švietimo priemonės, padedančios mokiniams suvokti gerų mitybos įpročių svarbą. Sudarant sąlygas jauniesiems vartotojams skanauti vaisiais ir daržovėmis bendraamžių aplinkoje, yra ne tik didinamas vaisių ir daržovių vartojimas šiandien, bet ir formuojamas ateities vartotojas, skiepijamas supratimas apie vaisių ir daržovių vartojimo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, ugdomi sveiko maitinimosi įpročiai, mažinama vaikų nutukimo rizika

Plačiau apie vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose 2013-2014 mokslo metais vykdomą programą rasite čia >>