kokybes krepselis

Kiekvienais metais gegužės mėnesį Kalvarijos gimnazijoje vyksta Lietuvių kalbos savaitės renginiai. Šiais metais, užklupus pasaulinei covid-19 pandemijai, renginiai, skirti lietuvių kalbai, vyko šiek tiek kitaip – nuotoliniu būdu.

Gegužės 17 d. 7a ir 7c klasių mokiniai dalyvavo ..Kalbos kultūros popietėje“, kur ne tik diskutavo apie kalbos etiką, estetiką bei taisyklingumą, sužinojo daug lietuvių kalbos įdomybių, tačiau taip pat sudalyvavo ir viktorinoje. Visi viktorinos dalyviai pademonstravo sukauptas žinias, buvo labai aktyvūs.

Gegužės 18 d. vyko nuotolinis renginys ,,Kalboje – mūsų namai“. Renginiu buvo siekiama atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą, gerinti lietuvių kalbos žinias, skatinti domėjimąsi kalba. Renginį vainikavo protmūšis, kuriame grįžome į senąją Lietuvą: turėjome įvardinti senuosius buities daiktus, pažinti senuosius kalbininkus, rašytojus, ištaisyti šių dienų kalbos klaidas, žargoną.

Gegužės 19 d. vyko „Raštingiausio šeštoko konkursas“. Konkursą laimėjo ir diktante nei vienos klaidos nepadarė 6a klasės mokinė Laira Mikutavičiūtė.

Taip pat lietuvių kalbos savaitės metu vyko netradicinės bei integruotos lietuvių kalbos pamokos: Integruota lietuvių kalbos - dailės pamoka ,,Literatūrinio veikėjo portretas", netradicinė lietuvių kalbos pamoka ,,Riteriškumas šiandien“.

Bendrinė lietuvių kalba- didžiausias turtas, skirtas visų susikalbėjimui, literatūrai ir kultūrai... Gimtosios kalbos savaitė gimnazijoje - tradicinis priminimas, kad turime nuolat puoselėti gimtąją kalbą.