EVS logoŠis Europos savanorių tarnybos projektas yra orientuotas į tarptautinę ilgalaikę savanorystę. Jauni savanoriai iš Turkijos atvyks į Lietuvą, į Marijampolės regioną, kuriame savanorystės praktika yra labai nedaug plėtota. Idėja šiam projektui užgimė, kai pastebėjome, kad mūsų įstaigose tobulinti bei plėtoti savo žinias, kompetencijas ir įgūdžius projektų administravimo, dizaino ir vizualinio meno, komunikacijų ir renginių bei informacinių technologijų srityse gali visi jauni asmenys iš Marijampolės regiono, Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

 

logo erasmus plus
 
dogal yasam dernegi logo logotipas
 
Projekto trukmė:12 mėnesių (2017-01-01 – 2017-12-31)
 
Projekto numeris: 2016-3-LT02- KA105-005088
Projekto tikslas – populiarinti Europos savanorių tarnybos savanorsytės principus Marijampolės regiono įstaigose, priimant Turkijos jaunuolius ilgalaikei bendruomeninę naudą teikiančiai savanorystei.
 
Šis Europos savanorių tarnybos projektas yra orientuotas į tarptautinę ilgalaikę savanorystę. Jauni savanoriai iš Turkijos atvyks į Lietuvą, į Marijampolės regioną, kuriame savanorystės praktika yra labai nedaug plėtota. Idėja šiam projektui užgimė, kai pastebėjome, kad mūsų įstaigose tobulinti bei plėtoti savo žinias, kompetencijas ir įgūdžius projektų administravimo, dizaino ir vizualinio meno, komunikacijų ir renginių bei informacinių technologijų srityse gali visi jauni asmenys iš Marijampolės regiono, Lietuvos, bet ir užsienio šalių.
Savanoriaišiame projekte veiks įvairiose srityse, kur galės neformaliojo ugdymo principais įgyti bei įsisavinti naudingos patirties. Šio projekto dalyviai yra jauni asmenys, kurie yra neseniai baigę vidurinius arba aukštuosius mokslus bei nusprendę save išbandyti savanoriaujant užsienio šalyje bei įgyjant naujos bei labai reikalingos patirties. Šiuo projektu planuojama, kad savanoriai savo savanoriavimo laikotarpio pabaigoje gebėtų savarankiškai elgtis, atlikti užduotis bei veiklas toje srityje, kurioje savo gebėjimus tobulino savanorystės metu. Taip pat projekto metu bus stengiamasi virtualioje erdvėje perteikti savanorių bei mūsų komandos narių išgyvenimus, džiugesio emocijas, pasiektus rezultatus ir naujai išmoktą informaciją. Visos žinios, kompetencijos bei įgūdžiai, kuriuos savanoriai įgis arba patobulins šiame projekte, bus labai naudingos šiems savanoriams ateityje, plėtojant panašios paskirties jaunimo projektus ar siekiant aukštų karjeros tikslų.
Savanoriai:
• Gökhan Kayim (23 m.) - savanoriauja Marijampolės „Draugystės“ bibliotekėlėje (2017 m.
vasario 1 d. - lapkričio 31 d.);
• Tuğçe Alemdar (26 m.) - savanoriauja Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje (2017 m.
vasario 1 d. - birželio 30 d.);
• Yaren Saltoğlu (19 m.) - savanoriauja Kalvarijos gimnazijoje (2017 m. vasario 1 d. -
birželio 30 d.).
Projekto partneriai:
• Viešoji įstaiga „Sveikatingumo idėjos“ (koordinuojančioji organizacija);
• Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka (priimančioji organizacija);
• Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija (priimančioji organizacija);
• Kalvarijos gimnazija (priimančioji organizacija);
• Natūralaus gyvenimo asociacija (siunčiančioji organizacija).
Daugiau informacijos apie projektą – www.europa.eupuslapyje.
 
Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal Erasmus+ programą.