Lapkričio 12 d. Kalvarijos gimnazijos pirmokėliai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos pamokoje „Kur gyvena pasakos?“ Pamokos tikslas – ugdyti pozityvų skaitytojo santykį su grožiniu literatūros kūriniu etnokultūriniu aspektu: teatro raiškos priemonėmis plėtoti pažintį su pasakos žanru, atskleisti šio žanro unikalumą - sąsajas su buitiniu gyvenimu ir fantazijos galia, ugdyti kūrybiškumą.

Pamoka vyko netradicinėje aplinkoje - Kalvarijos savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatre „Titnagas“. Pasaką mažieji surado įsitraukę į edukacinę programą „Gardi duonelė savo darbu uždirbta“. Šią programą sudarė dvi dalys. Pirmoje dalyje mokiniai stebėjo lietuvių liaudies pasakų motyvais sukurtą spektaklį, kurio pagrindinis herojus tinginys Jonas ėjo ieškoti „dykos“ duonos. Beeidamas sutiko vorą, renkantį ir branginantį duonos trupinius. Vėliau Jonas sutiko velnią ir keistą veikėją Nieką. Jie keliavo kartu. Dykaduoniai laukuose surado besidarbuojantį ūkininką, iš kurio nugvelbė kepalėlį duonos. Už tai turėjo paplušėti: arė žemę, rugius sėjo, pjovė, kūlė, malė. Mokiniai buvo ne tik spektaklio stebėtojai, jie turėjo galimybę patys tapti aktoriais: suvaidino rugelius, kuriems teko nemenkas iššūkis - susitikimas su pačiu velniu!

Antroji dalis - duonos kelio edukacija. Jos metu pirmokėliai buvo supažindinti su įrankiais: rėčiu, pjautuvu, spragilu, duonkubiliu, liže. Taip pat minė mįsles, žaidė liaudies žaidimus.

Programos pabaigoje aptarė spektaklio personažus ir duonos kelią. Viso renginio metu buvo kalbama Kapsų šnekta. Na, o „gardžiausias“ momentas – vaišinimasis rugine duona.

Šią pamoką mokiniai turėjo galimybę pajusti, jog pasaka egzistuoja ne tik knygos puslapiuose, mamos lūpose.