Jau aštuntąjį kartą lapkričio 15 – 19 dienomis gimnazijos biblioteka dalyvavo kultūros projekte „Šiaurės  šalių literatūros savaitė“. Projekto tikslas -  puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

Šių metų savaitės tema – „Svajonės ir ilgesys“.  Plakato autorė - Nikita Englund iš Švedijos.

Savaitę pradėjome skaitymais vaikams „Auštant“. Žvakių šviesoje 6b klasės mokiniai skaitė ištrauką iš švedų rašytojos Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja.“ Vaikai dalyvavo viktorinoje. Pailgintos dienos grupės mokiniai susipažino su žymaus danų pasakininko H. K. Anderseno kūryba. Skaitėme pasakas „Karalaitė ant žirnio“ bei „Mergaitė su degtukais“. Pradinių ir penktų klasių mokiniai skaitė įvairių Šiaurės šalių autorių knygas. Labiausiai vaikai domėjosi garsios švedų vaikų rašytojos A. Lindgren kūriniais. Šeštos klasės mokiniai rašė rašinėlius apie savo svajones ir lūkesčius.

Tikimės, auštant žvakių šviesoje susiburti ir kitų metų lapkritį.

Bibliotekos vedėja Ina Šatienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Bernatonytė