„Olimpinis mėnuo“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Rudenį vykstančio projekto metu pradinių klasių moksleiviai susipažino su sportu ir sveika gyvensena, buvo skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų ir, kiek įmanoma, pamokose, išbandyti įvairias mankštas ir žaidimus.

Temos:

· Fizinis aktyvumas

· Sveika mityba

· Emocinė sveikata

· Bendradarbiavimas

Tradiciškai į projektą įsitraukė ir olimpiečiai. Žinomi Lietuvos sportininkai paruošė pratimus mankštoms, vaikai taip pat turėjo progą su atletais pabendrauti virtualiai.

Į šį projektą įsitraukė ir mūsų gimnazijos trečiokai (3a, 3b ir 3c klasės). Pamokose išbandė naujas įdomias sportines veiklas, mokėsi išreikšti ir valdyti savo emocijas, spręsti konfliktus ir susidoroti su iškilusiais iššūkiais, suprasti kito žmogaus požiūrį bei tinkamais būdais komunikuoti su aplinka, suprasti kito emocijas, gebėti suprasti ir užjausti, džiaugtis mūsų skirtumais, jausti pagarbą vienas kitam, tinkamai bendrauti, dirbti komandose ir dar daug kitko. Buvo aptariami ir sveikos mitybos principai, prisiminėm sveiko maisto piramidę. Mokiniai turėjo atlikti praktinę užduotį – visą mėnesį pildyti savo fizinio aktyvumo lentelę.