Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/1.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/1.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/2.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/2.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/3.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/images/phocagallery/kelioneilenkija2016/3.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/kazija/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/kazija/domains/kalvarijosgimnazija.lt/public_html/senas/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 262

Gegužės 9-10 dienomis 7b ir 8c klasių mokiniai važiavo į ekskursiją, keliavo po Šiaurės Lenkiją, susipažino su Mozūrijos regiono gamtos ir kraštovaizdžio savitumu, istorija, sąsajomis su Lietuvos istorija, aplankė istorinio bei kultūrinio paveldo objektus.

Lenkijoje važiavome per vaizdingą Mozūrijos ežerų kraštą, sustojome pasigrožėti gamta. Apžiūrėjome Gižycką, buvusią prūsų gyvenvietę. Vėliau lankėmės stebuklais garsėjančiame barokiniame Šv. Lipkos ansamblyje, vienoje žymiausių šventovių Lenkijoje. Gėrėjomės bažnyčios vargonų, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių ir kurie garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai, koncertu

Šv.Lipkos vienuolyno ir bažnyčios ansamblis

Popiet nuvykome į Griunvaldą - Žalgirio mūšio vietą, kur 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę, apžiūrėjome muziejaus ekspoziciją.

Žalgirio mūšio vietoje

Vakarop nuvykome į nedidelį miestelį prie jūros Fromborką, kuriame net 20 metų gyveno ir dirbo Mikalojus Kopernikas ir yra XIV a. pastatyta įspūdinga gotikinė katedra. Lankėmės didžiulio turistų susidomėjimo sulaukiančiame greta katedros stovinčiame „Varpų bokšte“ įkurtame planetariume, pasivaikščiojome pajūriu.

Antrą dieną lankėme vieną didžiausių ir geriausiai įtvirtintų Europoje tvirtovę - Malborko pilį, pastatytą XIV a. 1399-1457 m. čia buvo Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinė. Gido vedama ekskursija truko apie 3 val. Apžiūrėję Malborko senamiestį važiavome namų link.

Malborko pilies kieme

Kelionė paliko daug neišdildomų įspūdžių, leido pajusti kultūros, gamtos, istorijos savitumą, turėjome puikią galimybę ugdytis estetinį skonį, plėsti intelektinį ir kultūrinį akiratį bei tiesiog mokytis bendrauti ir draugauti.