Gegužės 22 – 28 dienomis Kalvarijos gimnazijoje lankėsi svečiai iš tolimojo Stambulo (Turkija). Vykdydami 2011 metais pasirašytą tarptautinę bendradarbiavimo sutartį tarp Kalvarijos gimnazijos ir Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi (Stambulas, Turkija) mokyklos, Kalvarijos gimnaziją aplankė 7 šios mokyklos mokiniai bei 4 mokytojos. Tai jau penktasis Turkijos delegacijos vizitas Lietuvoje, tiek pat kartų Kalvarijos gimnazijos mokiniai ir mokytojai lankėsi Stambule. Per penkerius draugystės metus daugiau nei po 40 kiekvienos mokyklos mokinių turėjo progą tiesiogiai pažinti geografiškai tolimas, tačiau mainų programos dėka artimomis tapusias šalis.

Kaip jau įprasta, kiekviena viešnagės diena buvo užpildyta pažintinėmis veiklomis. Svečiai su juos priėmusiais gimnazistais lankėsi Birštone, Trakuose, Užutrakyje ir Kernavėje;  Šakiuose stebėjo sėmenų aliejaus spaudimą  ir ragavo zanavykų valgius; Gelgaudiškyje žaidė lietuvių žaidimus ir šoko kartu išmoktus šokius. Lankydamiesi Kalvarijos gimnazijoje Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Paskutinio skambučio šventėje. Pasirodo, labai panaši šventė vyksta ir jų mokykloje. Tradiciškai svečius priėmė ir po to vaišino pietumis Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis kartu su administracijos direktore Jurgita Čerkauskiene. Paskutinė vizito diena buvo skirta mūsų sostinei, Vilniui. Ten Stambulo ir Kalvarijos mokiniai išklausė Vilniaus Edukologijos universiteto dėstytojos Dalios Karatajienės paskaitą apie Lietuvos ir Turkijos bendrumus, aplankė Valdovų rūmus ir dalyvavo festivalio „Skamba, skamba kankliai“ renginiuose.

Už šią įdomią ir turiningą su Stambulo Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi mokyklos mokiniais praleistą savaitę esame dėkingi svečius priėmusių mokinių šeimoms bei visiems, parėmusiems šią mokyklų bendradarbiavimo programą. Džiugu, kad bendrų pastangų dėka galime vis įvairiau ir turiningiau organizuoti šios mainų programos vizitus. Tikimės, kad Kalvarijos gimnazijos ir Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi mokyklų bendradarbiavimas dar ilgai tęsis ir tvirtės.