Spalio 18 ir lapkričio 24 dienomis gimnazistai dalyvavo Visuomenės ir verslo plėtros instituto organizuotame ugdymo karjerai projekte „Pozityvi bendruomenė-raktas į sėkmę“. Mokiniai lankėsi „Merkury“ viešbutyje, susipažino su ten vykdoma veikla.

Lankydamiesi reklamos gamybos įmonėje sužinojo, kaip gaminami reklaminiai stendai, susipažino su Marijampolėje veikiančia bendradarbystės „Spiečiaus“ erdve bei LISP-os jaunųjų programuotojų mokykla. Ši mokykla sudomino technologijomis bei galimybe jas išbandyti ir net dalyvauti robotų kovoje. VŠĮ „Spiečius“ suteikė žinių apie galimybes pradėti savo verslą.

Projekto „Pozityvi bendruomenė-raktas į sėkmę“ užsiėmimą vedė Visuomenės ir verslo plėtros instituto lektoriai Aistė Rutkauskienė ir Vladas Polevičius. Gimnazistai turėjo galimybę pažinti vieni kitus, per aktyvias netradicines veiklas atliko pasitikėjimo užduotis. Labai svarbi mokymų dalis – gebėjimas išgirsti vienas kitą, įsiklausyti, mokėjimas susitarti, ieškoti kompromiso. Mokiniai taip pat mokėsi į užduotis žvelgti kūrybiškai ir nebijoti užduoti klausimų. Pozityviai nusiteikę, įdomiai ir linksmai praleidę laiką, gimnazistai grįžo namo.

Renata Vaitulionienė