kokybes krepselis
Spalio 9 dieną Kalvarijos gimnazijos 8a, 8b ir 8c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose Kauno tvirtovės VII forte integruotame (matematikos, fizikos, chemijos, istorijos)   mokyme ,,Ieškau, bandau, sužinau". 

Mokiniai dalyvavo matematikos „Kriptografija – skaičiai saugo paslaptį“ ir chemijos „Kulinariniai eksperimentai“ edukacinėse veiklose. 

Matematikos edukacinės programos metu vaikai išgirdo kriptografijos mokslo atsiradimo istoriją, susipažino su pirmuoju šifruotoju istorijoje – Julijumi Cezariu – ir jo išrastu „Cezario šifru“, išmoko užšifruoti savo slaptas žinutes bei „nulaužti“ šiuo šifru užkoduotus raštus. Programos dalyviai taip pat išmoko vieną šio šifro atmainą, kuri dar vadinama automatiniu šifru bei mokėsi užkoduoti - atkoduoti draugų žinutes. Programos pabaigoje mokinių laukė išbandymas – orientacinis žaidimas, kurio metu dalyviai turėjo panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius, padėsiančius sėkmingai atlikti patikėtą misiją.

 Edukacinės programos „Kulinariniai eksperimentai“ metu dalyviai buvo pakviesti į tikrą molekulinę virtuvę, kurioje, jungiant skirtingų mokslo sričių žinias, vyko įvairūs fizikiniai ir cheminiai procesai. VII forto laboratorijoje kalbėjome apie įvairius maisto priedus bei kitas chemines medžiagas, skirtas maisto gamybai ir puošybai. Naudodami šias medžiagas gaminome įvairių valgomuosius gėrimų skonio ikrus. Po v kulinarinių eksperimentų mokiniai ilsėjosi bei ragavo savo pasigamintų gėrybių.  

Po edukacinių veiklų mokiniai lankėsi Kauno aviacijos muziejuje, kur susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika ir išmėgino savo jėgas pilotuodami virtualų orlaivį, sužinojo, kaip čia pritaikyti fizikos, geografijos ir matematikos žinias.