Tęsdami Vietovardžių metams skirtų renginių ciklą, I a, c klasių gimnazistai dalyvavo lietuvių kalbos-etnokultūros- istorijos integruotoje pamokoje J. Basanavičiaus gimtinėje - muziejuje ir Tautinio Atgimimo Ąžuolyne, esančiame neįprastą pavadinimą turinčiame Ožkabalių kaime.

Šioje autentiškoje aplinkoje jie susipažino su XIX – XX a. sandūros Suvalkijos valstiečio sodyba, buitimi, gyvenimo ypatumais, tradicijomis, folkloru, kulinarine kultūra. Pajuto, kokia buitis, gamta suformavo tautinio atgimimo patriarchą J. Basanavičių, kurio dėka ši vietovė ir vietovardis tapo žinomi visai Lietuvai. Mokiniai taip pat turėjo galimybę patys išsikepti ir vaišintis ,,razavais“ blynais su skirtingais dažiniais.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja V. Brogytė