Autizmas - tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį.

Pasaulis stebisi neįprastais ir sunkiai suvokiamais puikiais autistų gebėjimais meno, mokslo ir kitose srityse. Susitelkęs į vieną tikslą – kurti pasakas pasaulinę šlovę ir vaikų simpatijas pelnė autizmo sutrikimą turėjęs bene garsiausias visų laikų danų rašytojas      Hansas Christianas Andersenas. Jo populiariausios pasakos „Bjaurusis ančiukas“, „Sniego karalienė“ ir kitos tapo klasikiniais kūriniais. Vaikystėje Hansas pasižymėjo kaip gana nerangus mažylis, o suaugęs buvo gana uždaras, mažai bendraujantis.

Manoma, kad autizmui būdingų bruožų turėjo ir vienas talentingiausių pasaulio kompozitorių – genijus Wolfgangas Mozartas. Visi šio gana keisto ir impulsyvaus žmogaus interesai nuo jaunų dienų krypo į muziką. Šiuolaikinė autizmo gydymo praktika remiasi garsiojo kompozitoriaus kūriniais kaip vienu iš gydomųjų metodų, o autistai jo muzikai visada lieka neabejingi.

Fizikas ir išradėjas Albertas Einsteinas taip pat buvo pripažintas autistu, nes buvo uždaras ir kuklus, bet gebėjo įsigilinti į pačias smulkiausias ir kebliausias reliatyvumo teorijos detales. Yra žinoma, kad jis lengvai rasdavo kalbą su autizmo sindromą turinčiais žmonėmis.

Billas Gatesas – šių laikų žmogus, turintis autizmo sindromą ir tai pats pripažinęs.

Tai vienas svarbiausių ir daugiausia pasiekusių savo srities (programavimo) specialistų, įkūręs bendrovę „Microsoft“ ir iš jos uždirbęs milijonus.

Viso pasaulio bendruomenė autizmo dieną mini naudodama mėlyną spalvą. Dėkojame Kalvarijos gimnazijos 1-4 klasių mokiniams, jų mokytojoms, socialinei pedagogei Jolitai Rašimienei, kurie prisidėjo prie akcijos ir  paminėjo Pasaulinę Autizmo dieną, puošdami solidarumo medį mėlynais paukšteliais.

Vyresnioji specialioji pedagogė Kristina Grabauskaitė